Kilka godzin podróży dla trzylatka to prawdziwe wyzwanie. Wysiedzieć w jednym miejscu, bez nadmiernego zmordowania kierowcy i pasażera – trzeba się zdecydowanie na to przygotować. Jak? Oto kilka pomysłów przetestowanych na Tymku.

12746097_10204548752473764_2043459657_nFotelik Kindercraft

Nie jest to niesamowity fotelik pełen bajerów. Jest zwykłym siedziskiem ze wsparciem kręgosłupa . Jego zaletą, poza sensowna ceną, jest przede wszystkim lekkość – bez problemu można go przenosić między pojazdami czy zabrać gdzieś że sobą. Dziecko w foteliku można zapiąć pasami z fotelika lub samochodowymi. Łatwy w montażu.

Fotelik Kindercraft

 

20160204_203037Ochrona na fotel

Każde dziecko, którego nóżki wystają trochę poza fotelik, prędzej czy później zacznie okopywać fotel przed sobą. Aby uchronić tapicerkę warto zainwestować w folię ochronna na tył fotela. Warto jednak wykorzystać kolejny gadżet i kupić bardziej rozbudowana wersję. Wybór polecany przez nas to organizer podróżnika do samochodu, która wyposażona jest w dwie duże kieszenie, zapinane na rzepy, uchwyt na picie lub kubek oraz przestrzeń na tablet (standardowych rozmiarów 10″). Picie zawsze pod ręką, w czasie dramatu można wyświetlić jakąś bajkę – dziecko nie musi trzymać tabletu w rękach, mniej się męczy, mniej niebezpiecznie, mniejsza szansa, że mu wypadnie z rąk. Kieszenie pozwalają trzymać Kredki, kartki, puzzle, zabawki, jedzenie czy co tylko może okazać się przydatne. Tymek spokojnie sięga po napój, z kieszeni również może wyciągnąć większe elementy. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych, między innymi czarnej, turkusowej czy fioletowej.

Organizer podrożnika do samochodu i uchwyt na tablet 2 w 1 – szary z turkusowym

 

20160204_202940Stoliczek podróżny

Bardzo wygodne rozwiązanie dla młodych podróżników. Stoliki mają różne kolory: czarny, czerwony, niebieski. Świetnym rozwiązaniem jest to, że dookoła stolika jest niewielka ścianka. Dzięki temu nic nie spada z blatu. Montowanie paskiem zapewni stabilność, a regulowane zapięcie pozwala dostosować obręcz do mniejszych i większych szkrabów.
Z boku znajdziemy kieszonki, w które zmieścimy dużo przydatnych gadżetów. Kredki, picie, zabawki, sztućce – wszystko co może nam się przydać. Lekkość stolika pozwala go trzymać na nogach bez niepotrzebnego obciążenia. Dodatkowo, stoliczek można używać również wożąc dziecko wózkiem.

Bezpieczny stolik podróżnika + edukacyjna mapa Polski – czarny

 

20160204_20395820160204_204046Kredki, kolorowanki i inne rozrywki

Jazda za dnia wymaga dostarczenia różnych rozrywek. Wśród naszych propozycji mamy kolorowanki – można kupić gotowe książeczki lub wydrukować kilka różnych wzorów z internetu. Tymek bardzo lubi samochody i nienajlepiej radzi sobie ze standardowymi kredkami, więc wybraliśmy kredki świecowe w kształcie aut. To zajęło go na chwilę, ale na szczęście w pogotowiu miałyśmy już puzzle. Dla wygody wybraliśmy takie na tekturce – dzięki temu łatwiej ogarnąć przestrzeń. Poza tym standardowe zabawki: misie, samochody i małe klocki.

Kredki świecowe – Samochody

Safari puzzle Trefl

 

20160129_123230Na dobry sen

Wiadomo, że każdy nawet najbardziej aktywny podróżnik czasem zmęczy się zabawa i czasem potrzebuje się przespać. Opadająca głowę przytrzyma zapięcie (nakładka) na pasie bezpieczeństwa. Świetnie działa również w przypadku zjazdu do garażu, kiedy Tymek śpi.
Drugim rozwiązaniem jest poduszka na szyję, która zatrzyma opadająca głowę niezależnie od kierunku spadania. Przyjazne wzory w konie, sowy, pszczółki, biedronki, księżniczki i inne sprawia, że każdy chętnie przytuli, nie tylko najmłodszy pasażer. Miękki materiał łatwo się pierze.

Zagłówek 1-4 lata – SOWA

Nakładki na pasy 1-4 lata – SOWA

 

20160129_121536 (1)20160204_203004Bezpiecznie i higienicznie

Mniejsze dzieci nie zawsze na czas zgłoszą potrzebę korzystania z toalety. Aby nie jechać w pieluszce Tymek siedział na specjalnej folii ochronnej, która sprawi, że fotelik się nie zamoczy.
Poza tym standardowo chusteczki mokre, suche i worek na śmieci. Jeśli czeka nas jedzenie jogurtu czy np. Owoców możemy skorzystać z podróżnych sztućców, które są bardzo wygodne i mają własne opakowanie. Zachęcam również do zabrania ze sobą żel antybakteryjny – w końcu wiemy jak dzieci lubią się brudzić.

Komplet sztućców w etui (łyżeczka + widelec) – pomarańczowy

Żel antybakteryjny do mycia rąk Kids

Podkłady

 

Wspólna podróż, nawet przez kilka godzin, może być naprawdę frajdą dla wszystkich uczestników. Ważne, żebyśmy się dobrze na nią przygotowali. Pomogą w tym różne gadżety. A wy – jakie rzeczy zabieracie ze sobą do samochodu?