Wchodzę na Facebooka. I zamieram, bo czytam coś, co chyba nigdy nie powinno wystąpić.

 

Cześć. Czy ktoś z was ma pakiet na dziecko wykupiony w MEDICOVER interesuje mnie cena. właśnie dostaliśmy rekalkulację wyceny. ze 180 na 260 zł miesięcznie!
pomimo tego, że nie korzystaliśmy ze szczepień, rehabilitacji, żadnych dodatkowych świadczeń. Wizyty lekarskie mieliśmy okazjonalne (maksymalnie 5-10 w roku!) plus komplet badań raz na rok. dowiedzieliśmy się, że stawka została podwyższona z powodu „historii choroby”. w praktyce jest to ukryta forma dyskryminacji – zespół Downa, kojarzy się z większą ilością zabiegów i problemów, których zapewne firma nie chce ponosić, ale powoływanie się na „historię choroby” nas zwaliło z nóg. jonatan z pakietu w medicover korzystał mniej niż jego „zdrowsi” znajomi. jesteśmy tym oburzeni i zszokowani. prasa, media? jesteście zainteresowani takim absurdem i dyskryminacją? mamy do powiedzenia sporo na temat publicznej służby zdrowia, ale z prywaty byliśmy do tej pory całkiem zadowoleni. do dzisiaj.

a tak na marginesie. lekarz prowadzący ciążę, który był szczerze zaskoczony, że Jonatan ma zespół Downa, bo przecież gwarantował nam, że ciąża jest zdrowa był ginekologiem z pakietu Medicover właśnie.

będziemy zobowiązani za pomoc w rozwikłaniu zagadki tej nagłej podwyżki. czekamy na oficjalną odpowiedź z M. ale może udostępniając ten post pomożesz.

Mam nadzieję, że odpowiedzą. Czekamy. Czekamy na obalenie mitu chorowitych dzieci z zespołem Downa.

Kosmitku, buziaki od ciotki :*