Bardzo, bardzo dawno temu byłam w Kenii. Nazwiedzałam się i zainteresowałam się językiem suahili. Parę audycji w radiu TOK FM też poświęciłam tematyce afrykańskiej. Ot, taka słabość. Tym większą dla mnie przyjemnością było otrzymane zaproszenie od Teatru Małego Widza na spektakl Mama Africa.

Przyznam szczerze, że początkowo z dużym trudem wyobrażałam sobie takie spotkanie ze sztuką. Tymkowi przeszkadzają zbyt głośne dźwięki i natarczywość prowadzących… albo wręcz przeciwnie. Ciężko utrafić. Jak wiecie ma  dwa lata, więc jest mu jeszcze wybaczone :). Wybrałam się jednak na Starówkę w Warszawie i człapiąc wolno trafiliśmy do teatru.

Przywitałam nas miła piosenka z powitalnym słowem Jambo! Piosenka powstała w latach osiemdziesiątych i to w niej pojawia się legendarne: hakuna matata (powiało Królem Lwem?).

2015-05-31 10.50.14

 

2015-05-31 10.58.13

Dzieciaki bawiły się przednio. Rodzice, jak zwykle najpierw nieśmiało, a potem coraz wprawniej powtarzali wszystkie słowa. Ubawiło mnie to szalenie. Zaangażowanie dzieci to połowa sukcesu, ale tańczący dorośli to już niezły ubaw. Tym bardziej, że do podróży po Afryce przyłączają się również typowe dla tego kontynentu instrumenty np. bębny dun dun, balafon (nigdy wcześniej nie widziałam) djembę. Ha! Nie znacie? Pewnie, że nie! Dlatego warto wybrać się również dla własnej edukacji. Aktorzy ewidentnie lubią swoją pracę i nie boją się maluchów, ich żywych reakcji i śmiechów z sali.

Uwaga techniczna:
Na sali nie ma krzeseł, są poduchy, maty i coś na kształt wykładziny, więc kochani przygotowani bądźcie na zdjęcie obuwia (tak, dzień wcześniej myjemy też nogi :P- mamy lato).

Występują: Igor Spolski, Michał Lamża, Iza Lamik, Agnieszka Czekierda
Adaptacja, aranżacja: Igor Spolski, Michał Lamża, Iza Lamik (Igor Spolski & The Dudes)
Teksty oryginalne: Igor Spolski
Reżyseria: Agnieszka Czekierda
Animacje: Elwira Kańczugowska
Adresaci spektaklu:  dzieci w wieku 1-5 lat
Czas trwania: 45 min
Bilety: 45 zł

No to teraz lecimy z trudnym zdaniem, pewnie pełnym byków 😀
Mimi kuwakaribisha ukumbi wa michezo !

2015-05-31 10.56.49

Czasem banan robi za mikrofon…

2015-05-31 11.09.12

2015-05-31 11.10.36