Chociaż mój syn ma już prawie cztery lata, jak ten czas leci!, to z zainteresowaniem zajrzałam do portalu MyBabyCare.pl, który dedykowany jest dla matek do lat dwóch. Myślę, że dla was również będzie interesujący.

 

To nie portal

MyBabyCare.pl to narzędzie, kalendarz, który pomaga w codziennym funkcjonowaniu nam, mamom lub tatom. Sama pamiętam, że często miałam pytania – czy to normalne, czy T. tak powinien się rozwijać czy zjadł odpowiednio… Kiedyś trzeba było pytać mamy lub babci, potem powstały fora internetowe, a teraz mamy MyBabyCare.pl. Nie jestem fanką grup i forów dla mam, bo bardzo często ich dzieci są najlepsze, najładniejsze, najszybciej się czegoś nauczyły, lub odwrotnie – dla niektórych matek dzieci są największą porażką.

MyBabyCare.pl przekazuje spersonalizowane informacje na bazie tego, co do niego wpiszemy. Jeśli wpiszemy jakiś objaw choroby (kaszel, wymioty, biegunkę), portal wytłumaczy w jakich wypadkach warto iść do lekarza, a kiedy przeczekać.

 

Spersonalizowane porady ekspertek

Rady, publikowane przez MyBabyCare.pl przygotowane zostały przez pediatrę, dietetyka i położną – wieloletnie ekspertki i matki. Im więcej danych wpiszemy do kalendarza, tym bardziej dostosowane porady otrzymamy. Możemy, między innymi, analizować przyrosty masy i wzrostu dziecka, karmienie, umiejętności, objawy chorobowe, otrzymywać przypomnienia o szczepieniach i wizytach lekarskich. Świetną funkcjonalnością jest podpowiedź odnośnie wprowadzania nowych produktów oraz samej diety. Harmonogram jedzenia uwzględnia nie tylko nasze preferencje, ale również szczepienia, choroby czy rozwój dziecka.

mybabycare-pl

Nie tylko przyszłość, ale też przeszłość

Porady na przyszłość są bardzo przydatne, ale portal umożliwia również zaznaczanie ważnych wydarzeń w życiu dziecka – kiedy uzyskało daną umiejętność, a także daje możliwość dodawania zdjęć. Możemy więc zapamiętać nie tylko pierwsze urodziny czy ząbek, ale nawet takie wydarzenia jak pierwszą kąpiel, wkładanie zabawek do buzi czy obracanie się.

Kalendarz umożliwia drukowanie zawartości, dzięki czemu możemy iść do lekarza z pełną dokumentacją.

 

Koniec z bałaganem w zeszytach

Kiedyś notowało się wszystko w zeszytach – ile dziecko zjadło, kiedy spało, ile waży – teraz jest możliwość zrezygnowania z analogowych notatników. 🙂

 

Nie pozostaje mi nic innego, jak namówić was na wypróbowanie tego portalu samodzielnie. Przez 14 dni możecie przekonać się  dlaczego warto z niego korzystać. Do dzieła!