Staram się być obrzydliwie zorganizowana. Dziecko trochę mi to zorganizowanie „popsuło“, ale nadal się staram :). Absolutnie nie jest to przymiot mojego charakteru, ot zwyczajnie, inaczej zgubiłabym się we własnym domu.
Wiem, że nie uda mi się przygotować na wszystko, co nie umniejsza moich starań.
Jestem ubezpieczona, ubezpieczyłam dziecko, mam przygotowany testament, bo wiem, że nie możemy być pewni, co nas w życiu czeka. Mam ze sobą druczek – moje organy są dostępne dla potrzebujących, w razie jakiegokolwiek dramatu. Nie, nie rozmyślam godzinami o śmierci. Ja wiem, że nie jest nam dane znać przyszłości.
 Co jeszcze robię? Chadzam do lekarza. Nie boję się lekarzy, mam ich w domu.
Nie mam stracha przed gabinetem. Nie boję się dentysty, ginekologa, internisty…  Zapach szpitala kojarzy mi się z dzieciństwem. Przyjemnie. I w tym jestem pewnie odosobniona. Mam kalendarz. Zapisuję wizytę tuż po tej, którą właśnie odbyłam. Dlaczego?  Bo mam sklerozę, bo zawsze są rzeczy ważniejsze itd.
Ale to nie jest prawda, najważniejsza jestem JA, nie tylko dla siebie, nie żyję przecież w próżni, również dla dziecka, niemęża, rodziców, babci, dziadka, najlepszej przyjaciółki… Tych ludzi, dla których jestem ważna jest sporo.
Nie ma ważniejszej rzeczy niż zdrowie. NIE MA. Trzeba się badać. To nasz obowiązek wobec samych siebie. Dlatego w tym roku wspieram działania Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości w ramach kampanii „Piękna, bo zdrowa“.
Nie dajmy się pokonać rakowi szyjki macicy. Namawiajcie na wizyty babcie, mamy, koleżanki, niech ta sprawa łączy pokolenia kobiet! Nikt nie chce przecież powiedzieć: „Mam raka.“
Badajmy się. To nasza szansa.
Niezapominajki pojawią się na wielu blogach. Przedstawimy Wam dlaczego warto działać, warto się badać, bo wszystkie kochamy żyć! Podzielimy się naszym punktem widzenia, doświadczeniem i mam nadzieję przekonamy Was do działania na Waszą rzecz. Bądźcie z nami!
Zostań NIEZAPOMINAJKĄ! 
Blogerki dla Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości i Kampanii „Piękna, bo zdrowa”