Nie ma lekko, reforma oświaty znów namieszała. Zmienia się prawo i tym razem rekrutacja do przedszkoli się opóźni. Czy wiesz, co powinnaś zrobić? Najlepiej mają mieszkanki stolicy. 

Według nowej ustawy możesz dowiedzieć się jakie zasady obowiązują w Twoim rejonie podczas rekrutacji do przedszkoli dopiero 15 kwietnia 2017 roku!!

Co zmienia reforma oświaty w 2017 roku?

Niestety wg nowego prawa to najpóźniejsza data dla urzędów, aby poinformować nas, jakie są kryteria rekrutacji. Do tego dnia musimy również otrzymać informację o terminarzu rekrutacji. Zazwyczaj rekrutacja zaczynała się o wiele wcześniej i rodzice mieli wcześniej szansę na przygotowanie się do zmiany we wrześniu. Będzie to również czas żniw dla niań, miejsc opieki dziennej i przedszkoli prywatnych. Ich praca bardzo często uzależniona jest od negatywnego wyniku rekrutacji malucha. Większość miast, takich jak Poznań czy Kraków, zamierza podać wszelkie informacje w ostatnim przewidzianym w ustawie dniu.

Na tym tle wyróżnia się Warszawskie Biuro Edukacji, które podjęło decyzję o poinformowaniu rodziców już pod koniec lutego 2017 roku.

 

Skąd zmiana w rekrutacji do przedszkoli i szkół?

Niestety, w związku z reformą edukacji placówki oświatowe mają obowiązek opublikować pełną listę przedszkoli i szkół podstawowych dopiero z końcem marca. Z tego powodu proces rekrutacji nie może zacząć się wcześniej.

Chcesz wiedzieć, co ja usłyszałam szukając przedszkola dla dziecka?

Niestety, Pani syn się po prostu źle urodził – powiedziała pani miłym głosem- Gdyby dała mu pani szansę na rok 2012 … to ja rozumiem, a tak … (tu rozkłada ręce). WIĘCEJ TU.