Poczułaś, że czas wrócić na zawodową ścieżkę, a może po prostu nie masz wyboru? Wolisz nianię od przedszkola? Niezależnie od powodów musisz wybrać opiekunkę dla swojej pociechy. Jaką? Oczywiście najlepszą!

Po pierwsze zapytaj znajomych zawsze jest szansa, że ktoś właśnie ma genialny kontakt, a jego maluchy wyrosły na wspaniałe dzieciaki pod czujnym okiem Twojej przyszłej niani. Sieć własnych kontaktów to zawsze podstawa.
Po drugie CV + lista pytań to  pozwoli Ci poznać potencjalną kandydatkę. Pytaj o to, co jest dla Ciebie ważne. Nie bój się pierwszego wrażenia. Jeśli ktoś nie pasuje Ci od początku to zupełnie nie ma sensu przekonywać samą siebie do takiej współpracy, nawet jeśli życiorys danej pani wskazuje na wychowanie połowy rodziny królewskiej. W końcu to właśnie tej opiekunce powierzysz swoją pociechę. To Twój dom i Twoje zasady. Nie krępuj się mówić o swoich oczekiwaniach i potrzebach. POzwoli to uniknąć wielu potencjalnych sytuacji konfliktowych. Wybieraj osobę, przy której dobrze się czujesz.

Po trzecie testuj. Nie jest powiedziane, że już za pierwszym razem trafisz na nianię – ideał. Możliwe, że do wyboru najlepszej opiekunki dojdziesz dopiero za drugim lub 3 razem. To dobrze. Będziesz wtedy wiedziała, na czym zależy Ci najbardziej.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz koniecznie wywiad ze mną w Pytaniu na Śniadanie